تبلیغات
همه چیز در مورد همستر ها همه چیز در مورد همستر ها - بستر سازی
 

بستر سازی

نویسنده: امیر عطا خداپرست موضوع: بستر سازی، 

تاریخ ارسال: جمعه 25 تیر 1389

 

همستر را می شود در 3 محوطه نگه داشت:

1: اکواریوم: از معمول ترین محوطه هاست.به ازای هر همستر 25 سانتی متر مربع باید فضا باشد.2 تا 5/2 برابر قد همستر ارتفاع.برای 2 همستر 1 ساله یک اکواریوم با طول 50 و عرض 35 و ارتفاع 40 کاملا معقول می باشد

2: قفس سیمی با میله های افقی برای نگهداری بسیار مناسب می باشد زیرا همستر به بالا رفتن علاقه زیادی دارد و از میله ها برای بالا رفتن از دیواره قفس استفاده می کند.و نظافت این مدل قفسها به آسانی صورت می گیرد وقفس سیمی نسبت به سایر قفس ها مقاوم تر می باشد و نیز تمامی لوازم مورد نیاز همستر در این مدل قفس ها موجود می باشد.

3: قفس های پلاستیکی که معمولاٌ با تجهیزات دیگری همراه است. این قفس ها گران بوده برای شرایط آب و هوائی گرم و خشک ایران مناسب نیستند. لانه های پلاستیکی با چندین تونل و محل خواب نیز مناسب میباشند و حیوان  میتواند از آن برای ورزش و تفریح استفاده کند  و نسبت به قفس های سیمی زیبا تر میباشد ولی ضمن برخورداری از مطالب فوق دارای این مشکلات نیز می باشند ، تهویه هوا و نظافت آن مشکل است. بعلاوه بسیاری از همسترهای طلائی بزرگتر از آن هستند که در تونلهای قفس جای گیرند . و احتمال شکستن این مدل قفس ها زیاد است.

برای زیر همستر می شود از خرده چوب - پوشال کولر یا خاک مخصوص استفاده نمود.

محوطه ای که همستر نگهداری می شود باید نیم تا یک متر بالا تر از سطح زمین قراربگیرد.

همیشه باید وسایل بازی برای همستر فراهم اورده شود.یکی از بهترین وسایل بازی چرخ و فلک هایی است که باید برای همستر فراهم اورد.همچنین می توان از تونل های تنگ و تاریک استفاده کرد.

برای حمام کردن همستر باید ظرفی بلند به اندازه ی 2 تا 5/2 برابر قد حیوان طول عرض و ارتفاع فراهم اورد.باید در طول شب حیوان را داخل ان انداخت تا خوب خود را پاک کند.

همیشه باید ظرف ابی که ته گود نباشد در اختیار حیوان قرار گیرد.اب کم می خورد اما تصور اینکه اب نمی خورد غلط است.به ازای 100 گرم وزن 10 میلی لیتر در روز اب می خورد

یک چوب مانند پوست درخت باید در اختیار  همستر قرار گیرد.چون دندان ها و ناخن های خود را کوتاه می کند.

همستر نباید در نور مستقیم خورشید یا گرما و همچنین سرما قرار گیرد.دمای همستر با بین 20 تا 27 درجه باشد که با دمای عادی خانه برابر است.

هرگز همستر را در جلوی پنجره یا ورودی یا خروجی ساختمان قرار ندهید.چون همستر عادت دارد در دمای معمولی زندگی کند.

دستمال تکه تکه شده همرام با نخ سفید باید برای همیتر ریخته شود. تا برای خود لانه سازی کند.توجه داشته باشید که از روزنامه یا کاغذ رنگی یا هر چیزی که با مواد رنگی یا شیمیایی باشد به هیچ وجه در اختیار همستر قرار ندهید.

همیشه یک لانه مقوایی که می توانید بخرید یا خودتان درست کنید در اختیارش بگذارید.

 

 

 


 

() نظرات